Stowarzyszenie Żołnierzy, Pracowników i Sympatyków 2. Korpusu Obrony Powietrznej (SŻPiS 2. KOP)
11 stycznia 2008 roku w Kasynie POW w Bydgoszczy odbyło się pierwsze uroczyste koleżeńskie spotkanie noworoczne Stowarzyszenia Żołnierzy, Pracowników i Sympatyków 2. Korpusu Obrony Powietrznej (SŻPiS 2. KOP).
Poniżej kilka informacji o Stowarzyszeniu. Status Stowarzyszenia został zarejestrowany, a jego władze przedstawiają się następująco:
- Prezes – gen. bryg. Marian Dering
- Zastępca Prezesa – ppłk Wiesław Kosicki
- Sekretarz – ppłk Czesław Hrut
- Skarbnik – ppłk rez. Henryk Nazarewicz
- Członek – ppłk rez. Edmund Łączny
- Członek – Maria Wierzchosławska
- Przewodniczący Komisji Rewizyjnej – płk Tadeusz Lewandowski
Więcej informacji o SŻPiS 2. KOP, w tym dane kontaktowe Zarządu Stowarzyszenia, można znaleźć na stronie: http://stowarzyszenie2kop.pl.
Pierwsze uroczyste koleżeńskie spotkanie noworoczne SŻPiS 2. KOP – 11.01.2008
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 16:00 w Kasynie POW przy ulicy Sułkowskiego 52 w Bydgoszczy. Gości witali Prezes gen. bryg. Marian Dering i jego Zastępca ppłk Wiesław Kosicki.
Wielu byłych żołnierzy i pracowników miało okazję spotkać się po raz pierwszy od wielu lat lub miesięcy.
Przywitania były ciepłe i sympatyczne.
Uroczyste otwarcie spotkania. Głos zabrał Prezes Stowarzyszenia gen. bryg. Marian Dering, który oficjalnie powitał gości i złożył życzenia noworoczne. Zastępca Prezesa ppłk Wiesław Kosicki zapoznał obecnych ze stanem prawnym Stowarzyszenia, bieżącymi pracami i planami na ten rok.
Uczestnicy spotkania w skupieniu słuchali informacji o pracy i dalszych planach Stowarzyszenia.
Przebieg spotkania rejestrowała pani Maria Wierzchołowska – członek Zarządu Stowarzyszenia.
Następnie miała miejsce wymiana wspomnień, informacji o bieżących planach życiowych i planach na przyszłość.
Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze. W trakcie jego trwania Stowarzyszenie zwiększyło swoje szeregi o 16 nowych członków.
Kolejne spotkania planowane są 4 lipca z okazji Święta 2. KOP i 29 sierpnia 2008 roku z okazji Święta WP, lotników, przeciwlotników i radiotechników.
Zapraszam także do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystego spotkania SŻPiS 2. KOP.
Walne Zebranie i Spotkanie Koleżeńskie SŻPiS 2. KOP – 13.06.2008
W dniu 13 czerwca 2008 roku o godzinie 17:00 w Klubie Garnizonowym POW w Bydgoszczy, przy ul. Sułkowskiego 52, odbędzie się Walne Zebranie członków Stowarzyszenia Żołnierzy Pracowników i Sympatyków 2. Korpusu Obrony Powietrznej. W przypadku braku quorum, drugi termin wyznacza się na 13 czerwca 2008 r., 30 minut później.
Porządek zebrania:
- Wybór przewodniczącego zebrania i komisji uchwał.
- Sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia za 2007 r.
- Sprawozdanie finansowe Stowarzyszenia za 2007 r.
- Sprawozdanie przewodniczącego komisji rewizyjnej.
- Uchwalenie wymaganych statutem dokumentów.
- Ustalenie wysokości wpisowego, składek członkowskich oraz zasad zwalniania z ich opłacania.
- Głosowanie absolutorium dla Zarządu.
- Dokonanie zmian we władzach Stowarzyszenia i komisji rewizyjnej.
- Przyjęcie uchwały Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia.
- Dyskusja i wolne wnioski.
Po Zebraniu odbędzie się Spotkanie Koleżeńskie z okazji Święta 2. Korpusu Obrony Powietrznej i Stowarzyszenia.
Walne Zebranie członków Stowarzyszenia prowadzone będzie w sali konferencyjnej Klubu Garnizonowego POW, Spotkanie Koleżeńskie – w sali jadalnej. Opłata za uczestnictwo w Spotkaniu Koleżeńskim wynosi 30 zł. Do dnia 6 czerwca 2008 r. proszę o potwierdzenie uczestnictwa w Spotkaniu Koleżeńskim, tel. 507-334-655 – kol. Nazarewicz lub 604-293-271 – kol. Strzelecki.
Przed zebraniem w godzinach 16:00-17:00 odbędzie się zwiedzanie Muzeum POW i prezentacja eksponatów przeniesionych z Sali Tradycji 2 KOP. Prosimy o liczne przybycie.
Sekretarz SŻPiS 2.KOP
Zobacz więcej:
- “Foto-reportaż z Walnego Zebrania SŻPiS 2. KOP.” – autor: Stanisław Rudniewski – 13.06.2008.
- “Walne Zebranie SŻPiS 2. KOP w obiektywie Stanisława Rudniewskiego (13.06.2008)” – galeria z 31. zdjęć – 13.06.2008.
