Stowarzyszenie Żołnierzy, Pracowników i Sympatyków 2. Korpusu Obrony Powietrznej

Stowarzyszenie Żołnierzy, Pracowników i Sympatyków 2. Korpusu Obrony Powietrznej (SŻPiS 2. KOP)

11 stycznia 2008 roku w Kasynie POW w Bydgoszczy odbyło się pierwsze uroczyste koleżeńskie spotkanie noworoczne Stowarzyszenia Żołnierzy, Pracowników i Sympatyków 2. Korpusu Obrony Powietrznej (SŻPiS 2. KOP).

Poniżej kilka informacji o Stowarzyszeniu. Status Stowarzyszenia został zarejestrowany, a jego władze przedstawiają się następująco:

  • Prezes – gen. bryg. Marian Dering
  • Zastępca Prezesa – ppłk Wiesław Kosicki
  • Sekretarz – ppłk Czesław Hrut
  • Skarbnik – ppłk rez. Henryk Nazarewicz
  • Członek – ppłk rez. Edmund Łączny
  • Członek – Maria Wierzchosławska
  • Przewodniczący Komisji Rewizyjnej – płk Tadeusz Lewandowski

Więcej informacji o SŻPiS 2. KOP, w tym dane kontaktowe Zarządu Stowarzyszenia, można znaleźć na stronie: http://stowarzyszenie2kop.pl.

Pierwsze uroczyste koleżeńskie spotkanie noworoczne SŻPiS 2. KOP – 11.01.2008

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 16:00 w Kasynie POW przy ulicy Sułkowskiego 52 w Bydgoszczy. Gości witali Prezes gen. bryg. Marian Dering i jego Zastępca ppłk Wiesław Kosicki.

Wielu byłych żołnierzy i pracowników miało okazję spotkać się po raz pierwszy od wielu lat lub miesięcy.

Przywitania były ciepłe i sympatyczne.

Uroczyste otwarcie spotkania. Głos zabrał Prezes Stowarzyszenia gen. bryg. Marian Dering, który oficjalnie powitał gości i złożył życzenia noworoczne. Zastępca Prezesa ppłk Wiesław Kosicki zapoznał obecnych ze stanem prawnym Stowarzyszenia, bieżącymi pracami i planami na ten rok.

Uczestnicy spotkania w skupieniu słuchali informacji o pracy i dalszych planach Stowarzyszenia.

Przebieg spotkania rejestrowała pani Maria Wierzchołowska – członek Zarządu Stowarzyszenia.

Następnie miała miejsce wymiana wspomnień, informacji o bieżących planach życiowych i planach na przyszłość.

Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze. W trakcie jego trwania Stowarzyszenie zwiększyło swoje szeregi o 16 nowych członków.

Kolejne spotkania planowane są 4 lipca z okazji Święta 2. KOP i 29 sierpnia 2008 roku z okazji Święta WP, lotników, przeciwlotników i radiotechników.

Zapraszam także do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystego spotkania SŻPiS 2. KOP.

Walne Zebranie i Spotkanie Koleżeńskie SŻPiS 2. KOP – 13.06.2008

W dniu 13 czerwca 2008 roku o godzinie 17:00 w Klubie Garnizonowym POW w Bydgoszczy, przy ul. Sułkowskiego 52, odbędzie się Walne Zebranie członków Stowarzyszenia Żołnierzy Pracowników i Sympatyków 2. Korpusu Obrony Powietrznej. W przypadku braku quorum, drugi termin wyznacza się na 13 czerwca 2008 r., 30 minut później.

Porządek zebrania:

  • Wybór przewodniczącego zebrania i komisji uchwał.
  • Sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia za 2007 r.
  • Sprawozdanie finansowe Stowarzyszenia za 2007 r.
  • Sprawozdanie przewodniczącego komisji rewizyjnej.
  • Uchwalenie wymaganych statutem dokumentów.
  • Ustalenie wysokości wpisowego, składek członkowskich oraz zasad zwalniania z ich opłacania.
  • Głosowanie absolutorium dla Zarządu.
  • Dokonanie zmian we władzach Stowarzyszenia i komisji rewizyjnej.
  • Przyjęcie uchwały Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia.
  • Dyskusja i wolne wnioski.

Po Zebraniu odbędzie się Spotkanie Koleżeńskie z okazji Święta 2. Korpusu Obrony Powietrznej i Stowarzyszenia.

Walne Zebranie członków Stowarzyszenia prowadzone będzie w sali konferencyjnej Klubu Garnizonowego POW, Spotkanie Koleżeńskie – w sali jadalnej. Opłata za uczestnictwo w Spotkaniu Koleżeńskim wynosi 30 zł. Do dnia 6 czerwca 2008 r. proszę o potwierdzenie uczestnictwa w Spotkaniu Koleżeńskim, tel. 507-334-655 – kol. Nazarewicz lub 604-293-271 – kol. Strzelecki.

Przed zebraniem w godzinach 16:00-17:00 odbędzie się zwiedzanie Muzeum POW i prezentacja eksponatów przeniesionych z Sali Tradycji 2 KOP. Prosimy o liczne przybycie.

Sekretarz SŻPiS 2.KOP

Zobacz więcej:

  • “Foto-reportaż z Walnego Zebrania SŻPiS 2. KOP.” – autor: Stanisław Rudniewski – 13.06.2008.
  • “Walne Zebranie SŻPiS 2. KOP w obiektywie Stanisława Rudniewskiego (13.06.2008)” – galeria z 31. zdjęć – 13.06.2008.
Przewijanie do góry